Naše cíle a vize

Jsme lokální komunikační agentura se zázemím v mezinárodních sítích. Tato unikátní kombinace nám dává výhody, které se odráží v komplexních službách naši zákazníkům.
MARCO se od založení v roce 1994 orientuje na realizaci marketingových služeb s vysokou přidanou hodnotou. Stavíme na kreativitě, strategickém myšlení a spolehlivém accountském servisu. To vše v kombinaci s bohatými zkušenostmi, nejmodernějšími nástroji a ověřeným, unikátním know how.
Zakladateli společnosti jsou bratři Pavel Marek a Petr Marek, kteří v jejím čele stojí dodnes.
Poznejte náš tým

Naše specializace

Naší vlajkovou lodí je budování B2B značek. Realizujeme B2B Marketing Cloud s využitím nejmodernějších nástrojů a strategií. Jsme členy mezinárodních sítí BBN International a Stein IAS. Vytváříme a implementujeme plně integrované, multikanálové kampaně, které pečují o zákazníky a generují nové příležitosti. Jsme lídry v oblasti implementace a správy marketingových cloudů (Marketing Automation).

Přečtěte si více

Naše historie

1994
1995
1998
2001
2002
2005
2009
2010
2012
2013
2014
2015
2016
1994
„V roce 1994 bylo v Brně asi 4–5 agentur, situace na trhu byla tedy příznivá, po reklamních agenturách byl hlad,“ vzpomíná Pavel Marek na motivaci, která ho vedla k tomu, že přesvědčil svého bratra Petra a společně založili společnost MARCO reklamní agentura.
1995

Hned v roce 1995 jsme získali první ocenění za nejlepší expozici na výstavě cestovního ruchu GO ’95 pro klienta Atlantis.
Záhy jsme vybudovali vlastní grafické studio a DTP. Od tohoto okamžiku se zabýváme kreativou.

V roce 1996 k nám přišel první zahraniční klient – stala se z nás společnost s mezinárodní klientelou.

1998

Postoupili jsme do užšího výběru kreativní soutěže Zlatá pecka. Další ocenění následovala v dalších letech.

V roce 1999 byl Pavel Marek zvolen do prezídia Asociace českých reklamních agentur AČRA.

Také rozšiřujeme nabídku o PR služby.

2001

Významným krokem na cestě MARCO byl vstup do mezinárodní nezávislé sítě B2B agentur BBN (The Business Branding Network) v roce 2001. „Chtěli jsme bojovat o globální klienty a členství v síti nám v tom významně pomohlo. Nejen proto, že jsme se přidali k největší mezinárodní síti B2B agentur, ale i díky tomu, že jsme získali k dispozici síťové know-how,“ uvedl Pavel Marek.

2002

Nejvyšší ocenění v kreativní soutěži – Zlatá pecka.

Mezinárodní kampaně v rámci sítě BBN.

Otevření kanceláře v Praze.

2005

Prudký rozvoj firmy – Podle Book of Lists jsme se stali jednou z 1800 nejúspěšnějších českých firem.

2009

V individuální rovině si Pavel Marek v roce 2008 odnesl cenu České marketingové společnosti za přínos marketingu – Marketéra roku.

Stěhování sídla v Brně do stávajících prostor.

2010

Implementace know-how BBN do nabídky našich služeb a využití pokročilých strategií pro B2B segment.

2012

Posílení služeb v oblasti B2B marketingu s využitím nejmodernějších nástrojů a metodik.

2013

Realizujeme globální e-mail marketingové kampaně na cloudovém řešení Apsis.

2014
20. výročí firmy, spojené se zaměřením na online marketing a automatizaci marketingu. V tomto roce se také stáváme členem sítě Win-Win a certifikovaným partnerem nejúspěšnější B2B agentury světa – Stein IAS.
2015

Dosáhli jsme historicky největšího meziročního nárůstu obratu, o 59 %.

Dokončili jsme 2letý vzdělávací projekt podporovaný z fondu OP LZZ. Implementovali jsme zakázkový systém AD-IN-ONE.

2016

Stali jsme se Premium partnerem SALESmanago.

Členství v sítích a profesních organizacích

BBN International

bbnBBN je v současné době největší celosvětová síť B2B marketingových agentur, do které je zapojeno více než 800 B2B specialistů z 29 marketingových agentur v 19 zemích. Pracujeme na projektech pro klienty v širokém spektru 23 různých B2B oborů. V každé zemi a v každém městě sdílíme stejné základní BBN nástroje a postupy, díky kterým můžeme globálním klientům kdykoliv nabídnout srovnatelnou podporu a stejné služby ve všech oblastech B2B marketingu od reklamy přes onlline marketing až po průzkumy trhu a služby PR.

Celosvětová působnost BBN je postavena na nezávislých a silných lokálních marketingových agenturách se zkušeným vedením. Tato diverzita vytváří v BBN unikátní kulturu a charakter a pomáhá nám poskytovat služby, které nás odlišují a které dosahují prestižních ocenění za kreativitu v B2B marketingu.
MARCO má díky členství v BBN k dispozici sadu nástrojů integrované marketingové komunikace. Tyto procesy jsou ověřené v praxi v řadě průmyslových segmentů.

Pro více informací o BBN a B2B nástrojích vytvořených BBN navštivte www.bbn-international.com nebo kontaktujte Pavla Marka.

Stein IAS Global Network

bbnMARCO, jako partnerská agentura Stein IAS Global Network, prošla tréningem a je akreditovaná na používání a implementaci modelu Mi 3. Mi 3 je plně integrovaný, technologicky podporovaný proces B2B marketingu.

Stein IAS je agentura poskytující globální digitální a integrovaný marketingový servis. Cílem je pomoc B2B značkám na jejich cestě po všech světových trzích. Mezi klienty Stein IAS patří mimo jiné Atos, BP Castrol, Chicago Board Options Exchange, Columbia University, Iron Mountain, KPMG, Lectra, Merck, Nespresso a Trelleborg. Prestižní americký časopis Advertaising Age zařadil síť Stein IAS na 4. místo v žebříčku Agencies to watch in 2014.

Pro více informací o Stein IAS Global Network a modelu Mi3 navštivte www.SteinIAS.com nebo kontaktujte Pavla Marka.

mapa_bbn

Naše nástroje

BAM – Brand Asset Management

BAM je strategie na budování značky, efektivní sada nástrojů na brand development a management. Cesta značky se skládá z fází procesu Discovery, Future Identity and position, Portfolio strategy, Message content a Internal activation.

TECS – Technology Enabled Contact Strategy

Nástroje pro integrované kontaktní strategie, efektivní marketingová podpora obchodních týmů. TECS obsahuje šest kroků procesu Discovery, Goals and Objectives, Strategy, Tactics, Implementation a Measurement.

Mi3

Mi 3 se opírá o řadu nejnovějších technologií a nástrojů, které zajistí, že všechny kampaně a komunikační projekty mají účinnou integraci s webovými stránkami, CRM databází, analytickými nástroji a programy pro reporting.

Proces Mi 3, vyvinutý agenturou Stein IAS, umožňuje definovat tři nejdůležitější aspekty, které určují úspěšnost značky v prostředí B2B obchodování: Insights (analýza a definice konkurenčních výhod), Interactions (naplánování a realizace sofistikovaných kampaní s možností nejjemnějšího měření), Inventions (kreativní zpracování a přesné cílení na konkrétní zákaznické skupiny, jejich zapojení a získání).

Oracle Marketing Cloud

Oracle Marketing Cloud umožňuje marketingovým pracovníkům poznat zákazníky a cílové skupiny a precizně je zacílit pomocí personalizovaného sdělení. Součástí celého technologického řešení je systém na automatizaci marketingu Oracle Eloqua.

Hlavní oblasti, které řeší Oracle Eloqua marketing automation management:

Targeting & Segmentation,Campaign Management, Sales Enablement, Lead Management, Eloqua AppCloud, Content Marketing, Marketing Measurement, Social Marketing, Customer Lifecycle Marketing, Industry Solutions.

BLI – Big Long Idea

Na rozdíl od B2C jsou procesy B2B marketingu složitější a nákupní procesy jsou delší. BLI poskytuje BBN členům konkrétní metodologii pro kreativní tvorbu, která je použitelná ve všech komunikačních platformách. BLI je z části věda, z části umění.

Apsis Pro

Nástroj pro efektivní e-mail marketing. Apsis Survey: Online průzkumy, které zjistí, co si lidé myslí, co chtějí a co dělají. Apsis Event: Pomocí tohoto nástroje budete moci vytvářet nákladově efektivní posloupnosti e-mailů pro své události. Apsis Trigger: Umožňuje spouštět automatické posloupnosti e-mailů.

Account Handling

Postupy a nástroje pro hladké a efektivní řízení zakázek a projektů s klienty.

Social Media

Sada nástrojů a dovedností pro úspěšné kampaně v sociálních sítích a médiích.

SALESmanago

SALESmanago je jedním z nejsofistikovanějších nástrojů pro plnou automatizaci marketingu. Nabízí celou řadu důležitých funkcí, které využíváme při tvorbě komplexních komunikačních strategií jak pro B2B segment, tak i pro e-shopy a B2C.

Chcete se dozvědět více? Kontaktujte nás