BBN Academy, to je hlavně náskok pro naše klienty

Říjen 25, 2016

Už jste od nás mockrát slyšeli – a rádi to opakujeme – že jsme hrdí na naše členství v největší celosvětové síti B2B marketingových agentur BBN International. Je to sdružení nezávislých lokálních marketingových firem, které pojí jeden společný cíl – úspěch našich klientů při budování a posilování hodnoty jejich značek. Základem naplňování tohoto cíle je unikátní know-how, praxí prověřená metodika marketingových strategií, používání jednotných marketingových nástrojů z dílny BBN a především rozsáhlá síť téměř tisícovky profesionálů a expertů ze všech kontinentů.

A protože se tyto metodiky a nástroje stále vyvíjejí a zdokonalují, pořádá BBN pro své členy každoročně třídenní setkání s názvem BBN Academy. Z té poslední, která se konala nedaleko Madridu, se právě vrátili naši kolegové Aleš Řiháček a Ivo Vrána. Jaké zážitky a zkušenosti si ze Španělska přivezli?

Inspirující, motivující, posilující. Tyto přívlastky podle content & PR directora Aleše Řiháčka shrnují letošní BBN Academy. „Je velmi poučné vidět, jak pracují na marketingových projektech kolegové z USA, Kanady, Singapuru, Německa, Belgie, Austrálie a mnoha dalších zemí, mít možnost porovnat práci agentur různých velikostí a sledovat postupy kolegů zvyklých pracovat pro velké nadnárodní klienty. Všichni v síti BBN sdílíme stejnou metodiku a máme k dispozici pro svoji práci ty nejmodernější marketingové strategické nástroje. A je uklidňující vědět, že díky tomu pracujeme všichni stejným způsobem, a můžeme se navzájem zapojit do projektů pro kteroukoli zahraniční agenturu BBN. Každá agentura i jednotlivec má možnost přispět ke zdokonalování metodologie, která pak slouží celé síti – takže takové mušketýrské jeden za všechny a všichni za jednoho,“ popsal Aleš Řiháček.

„Z pohledu technologií a know-how je pro nás každé takové setkání obrovským posunem vpřed. Máme totiž možnost poznat a otestovat nejnovější marketingové nástroje daleko dříve, než se vůbec dostanou do českého prostředí. To nám dává obrovský náskok a klientům velkou přidanou hodnotu,“ ocenil online specialista Ivo Vrána.

Letošní BBN Academy se účastnily čtyři desítky zástupců téměř všech členských agentur BBN. Novinkou v tomto roce bylo kromě přednášek a workshopů k jednotlivým strategickým nástrojům také jejich praktické využití při týmové práci na přípravě nabídky do výběrového řízení pro reálného klienta. „Určitě mě těší, že jsem byl členem vítězného týmu, mnohem důležitější ale byla, bez ohledu na konečný výsledek, zkušenost s prací v mezinárodních týmech a možnost vzájemného porovnání práce na reálných projektech,“ shrnul Aleš Řiháček.

Podívejte se také, co o BBN Academy říkají její účastníci z celého světa: Videa