Healthcare v MARCO: Nové výzvy, noví klienti

Květen 04, 2017

Healthcare marketing, to je specifická disciplína, která se liší snad od všeho, s čím se v marketingové komunikaci lze setkat. Témata, jako je pomoc nemocným a péče o zdraví, i témata života a smrti jsou ve zdravotnickém segmentu na každodenním pořádku. Proto musí marketéři v této oblasti neustále přicházet s novými, kreativními a unikátními strategiemi, které zohledňují specifika a citlivost témat spojených s péčí o zdraví. A to jak v B2C, tak i v B2B sektoru.

Pro nás v MARCO BBN  je healthcare segment nová výzva, do které jsme se ovšem vrhli po hlavě. Od začátku letošního roku jsme navázali spolupráci už se čtyřmi klienty působícími v této oblasti. Kromě jednoho z nejvýznamnějších českých výrobců a distributorů zdravotnických a hygienických produktů, firmy HARTMANN-RICO, kterému jsme věnovali předchozí článek, k nim patří také přední světový výrobce zdravotnických lůžek Linet, centrum asistované reprodukce Pronatal a oční klinika Lexum.

Linet je původně českou společností, která nyní působí ve více než 100 zemích světa. Tento velikán v oblasti výroby nemocničních a pečovatelských lůžek s pověstí technologického lídra má silné postavení především na jihoamerickém kontinentu a v Mexiku, ale také v USA, Nizozemsku, Francii či v zemích Blízkého východu. „Spolupráci jsme vybojovali v dvoukolovém tendru, kde jsme v prvním kole zvítězili mezi dalšími českými agenturami a ve druhém kole se pak úspěšně utkali se dvěma americkými konkurenty. Teď nás čeká rozsáhlý projekt uvedení nových transportních lůžek na globální trh, který budeme kompletně realizovat od nafocení produktu, natáčení videa, vytvoření microsite a tištěných materiálů, brožur až po online marketing či direct mailing,“ popsal nadcházející plány New Business Manager agentury MARCO BBN Tomáš Pelikán. V další fázi spolupráce pak zhotovíme pro Linet celkovou komunikační strategii včetně volby nástrojů. V tomto mezinárodním projektu počítáme se zapojením našich zahraničních partnerů, s nimiž spolupracujeme v rámci celosvětové sítě marketingových agentur BBN.

Centrum asistované reprodukce Pronatal má šest pracovišť po celých Čechách a je členem skupiny Medicon, jednoho z největších provozovatelů ambulantních zařízení v Praze. Pro společnost realizujeme kompletní akviziční a kontaktní online kampaň pro získání nových klientů. Pro sběr kontaktů, nastavení automatizovaných pravidel, rozesílání newsletterů a sledování konverzních trychtýřů jsme zapojili systém pro automatizaci marketingu, který je naší specializací. Projekt, pro nějž jsme navrhovali kompletní strategii, se po úspěchu v České republice rozšířil i do Německa, Chorvatska a Srbska.

Posledním z našich nových healthcare přírůstků je oční klinika Lexum. Společnost s téměř patnáctiletou tradicí působí v České republice a v Polsku a je součástí skupiny Optegra Holdings Limited, jež poskytuje oftalmologickou péči například i ve Velké Británii, Německu nebo Číně. Klient Lexum nám svěřil vytvoření celkové online strategie a nastavení komunikace s využitím systému Oracle Eloqua, který je celosvětovou jedničkou mezi nástroji pro marketingovou automatizaci.

Na spolupráci se všemi firmami se těšíme nejenom proto, že jde o skutečné profesionály a špičky ve svém oboru. Práce v healthcare segmentu nás posouvá blíže lidem a rozšiřuje naše marketingové i osobní obzory.