Naše cíle a vize

Jsme lokální komunikační agentura se zázemím v mezinárodních sítích. Tato unikátní kombinace nám dává výhody, které se odráží v komplexních službách naši zákazníkům.
MARCO se od založení v roce 1994 orientuje na realizaci marketingových služeb s vysokou přidanou hodnotou. Stavíme na kreativitě, strategickém myšlení a spolehlivém accountském servisu. To vše v kombinaci s bohatými zkušenostmi, nejmodernějšími nástroji a ověřeným, unikátním know how.
Zakladateli společnosti jsou bratři Pavel Marek a Petr Marek, kteří v jejím čele stojí dodnes.
Poznejte náš tým

Naše specializace

Naší vlajkovou lodí je budování B2B značek. Realizujeme B2B Marketing Cloud s využitím nejmodernějších nástrojů a strategií. Jsme členy mezinárodní sítě BBN International. Vytváříme a implementujeme plně integrované, multikanálové kampaně, které pečují o zákazníky a generují nové příležitosti. Jsme lídry v oblasti implementace a správy marketingových cloudů (Marketing Automation).

Přečtěte si více

Naše historie

1994
1995
1998
2001
2002
2005
2009
2010
2012
2013
2014
2015
2016
1994
„V roce 1994 bylo v Brně asi 4–5 agentur, situace na trhu byla tedy příznivá, po reklamních agenturách byl hlad,“ vzpomíná Pavel Marek na motivaci, která ho vedla k tomu, že přesvědčil svého bratra Petra a společně založili společnost MARCO reklamní agentura.
1995

Hned v roce 1995 jsme získali první ocenění za nejlepší expozici na výstavě cestovního ruchu GO ’95 pro klienta Atlantis.
Záhy jsme vybudovali vlastní grafické studio a DTP. Od tohoto okamžiku se zabýváme kreativou.

V roce 1996 k nám přišel první zahraniční klient – stala se z nás společnost s mezinárodní klientelou.

1998

Postoupili jsme do užšího výběru kreativní soutěže Zlatá pecka. Další ocenění následovala v dalších letech.

V roce 1999 byl Pavel Marek zvolen do prezídia Asociace českých reklamních agentur AČRA.

Také rozšiřujeme nabídku o PR služby.

2001

Významným krokem na cestě MARCO byl vstup do mezinárodní nezávislé sítě B2B agentur BBN (The Business Branding Network) v roce 2001. „Chtěli jsme bojovat o globální klienty a členství v síti nám v tom významně pomohlo. Nejen proto, že jsme se přidali k největší mezinárodní síti B2B agentur, ale i díky tomu, že jsme získali k dispozici síťové know-how,“ uvedl Pavel Marek.

2002

Nejvyšší ocenění v kreativní soutěži – Zlatá pecka.

Mezinárodní kampaně v rámci sítě BBN.

Otevření kanceláře v Praze.

2005

Prudký rozvoj firmy – Podle Book of Lists jsme se stali jednou z 1800 nejúspěšnějších českých firem.

2009

V individuální rovině si Pavel Marek v roce 2008 odnesl cenu České marketingové společnosti za přínos marketingu – Marketéra roku.

Stěhování sídla v Brně do stávajících prostor.

2010

Implementace know-how BBN do nabídky našich služeb a využití pokročilých strategií pro B2B segment.

2012

Posílení služeb v oblasti B2B marketingu s využitím nejmodernějších nástrojů a metodik.

2013

Realizujeme globální e-mail marketingové kampaně na cloudovém řešení Apsis.

2014
20. výročí firmy, spojené se zaměřením na online marketing a automatizaci marketingu. V tomto roce se také stáváme členem sítě Win-Win a certifikovaným partnerem nejúspěšnější B2B agentury světa – Stein IAS.
2015

Dosáhli jsme historicky největšího meziročního nárůstu obratu, o 59 %.

Dokončili jsme 2letý vzdělávací projekt podporovaný z fondu OP LZZ. Implementovali jsme zakázkový systém AD-IN-ONE.

2016

Stali jsme se Premium partnerem SALESmanago.

Členství v sítích a profesních organizacích

BBN International

bbnBBN je v současné době největší celosvětová síť B2B marketingových agentur, do které je zapojeno více než 1100 B2B specialistů z 29 marketingových agentur v 39 zemích. Pracujeme na projektech pro klienty v širokém spektru B2B oborů. V každé zemi a v každém městě sdílíme stejné základní BBN nástroje a postupy, díky kterým můžeme globálním klientům kdykoliv nabídnout srovnatelnou podporu a stejné služby ve všech oblastech B2B marketingu od reklamy přes onlline marketing až po průzkumy trhu a služby PR.

Celosvětová působnost BBN je postavena na nezávislých a silných lokálních marketingových agenturách se zkušeným vedením. Tato diverzita vytváří v BBN unikátní kulturu a charakter a pomáhá nám poskytovat služby, které nás odlišují a které dosahují prestižních ocenění za kreativitu v B2B marketingu.
MARCO má díky členství v BBN k dispozici sadu nástrojů integrované marketingové komunikace. Tyto procesy jsou ověřené v praxi v řadě průmyslových segmentů.

Pro více informací o BBN a B2B nástrojích vytvořených BBN navštivte www.bbn-international.com nebo kontaktujte Pavla Marka.

BBN World - Map A4-07-01-19

Naše nástroje

BAM – Brand Asset Management

BAM je strategie na budování značky, efektivní sada nástrojů na brand development a management. Cesta značky se skládá z fází procesu Discovery, Future Identity and position, Portfolio strategy, Message content a Internal activation.

TECS – Technology Enabled Contact Strategy

Nástroje pro integrované kontaktní strategie, efektivní marketingová podpora obchodních týmů. TECS obsahuje šest kroků procesu Discovery, Goals and Objectives, Strategy, Tactics, Implementation a Measurement.

Mi3

Mi 3 se opírá o řadu nejnovějších technologií a nástrojů, které zajistí, že všechny kampaně a komunikační projekty mají účinnou integraci s webovými stránkami, CRM databází, analytickými nástroji a programy pro reporting.

Proces Mi 3, vyvinutý agenturou Stein IAS, umožňuje definovat tři nejdůležitější aspekty, které určují úspěšnost značky v prostředí B2B obchodování: Insights (analýza a definice konkurenčních výhod), Interactions (naplánování a realizace sofistikovaných kampaní s možností nejjemnějšího měření), Inventions (kreativní zpracování a přesné cílení na konkrétní zákaznické skupiny, jejich zapojení a získání).

Oracle Marketing Cloud

Oracle Marketing Cloud umožňuje marketingovým pracovníkům poznat zákazníky a cílové skupiny a precizně je zacílit pomocí personalizovaného sdělení. Součástí celého technologického řešení je systém na automatizaci marketingu Oracle Eloqua.

Hlavní oblasti, které řeší Oracle Eloqua marketing automation management:

Targeting & Segmentation,Campaign Management, Sales Enablement, Lead Management, Eloqua AppCloud, Content Marketing, Marketing Measurement, Social Marketing, Customer Lifecycle Marketing, Industry Solutions.

BLI – Big Long Idea

Na rozdíl od B2C jsou procesy B2B marketingu složitější a nákupní procesy jsou delší. BLI poskytuje BBN členům konkrétní metodologii pro kreativní tvorbu, která je použitelná ve všech komunikačních platformách. BLI je z části věda, z části umění.

SALESmanago

SALESmanago je jedním z nejsofistikovanějších nástrojů pro plnou automatizaci marketingu. Nabízí celou řadu důležitých funkcí, které využíváme při tvorbě komplexních komunikačních strategií jak pro B2B segment, tak i pro e-shopy a B2C.

Account Handling

Postupy a nástroje pro hladké a efektivní řízení zakázek a projektů s klienty.

Social Media

Sada nástrojů a dovedností pro úspěšné kampaně v sociálních sítích a médiích.

Chcete se dozvědět více? Kontaktujte nás