Pomáháme v boji s drakem

Květen 25, 2020

Chtěli jsme v téhle koronavirové době také pomoci, ale vyrábět štíty ani zachraňovat lidské životy bohužel neumíme. Tak jsme se zapojili do iniciativy, která je našemu srdci i schopnostem nejblíže – #marketingpomaha pod taktovkou agentury PR Lesenský.

Brněnské agentury a umělci spojili síly a marketingově pomáhali tam, kde bylo během pandemie nejvíce potřeba. My v Marco jsme dostali na starosti projekt Drak Koron, který zábavnou formou přibližuje dětem, jak této nemoci předejít a pohádkově nad ní zvítězit.

Dvě kreativní mámy – výtvarnice Jana Andrésková a copywriterka Ingrid Dach – zjistily, že pro své děti nenacházejí vhodné edukativní materiály, které by jim pomohly nastalou situaci hravě vysvětlit. Tak se toho chopily samy. Nakreslily omalovánky, vytvořily video, které následně nechaly přeložit do 17 jazykových mutací a nechaly vytvořit i verzi pro hluchoněmé.

Materiály pro děti vznikly během necelých tří týdnů a byly součástí komunikačních kanálů ministerstev, dostaly se mezi školáky, mámy na mateřské a ještě dál. S propagací nadále pomáháme, aby se omalovánky a video podívaly do nemocnic, mezi handicapované, do kroužků, za seniory do domovů, a dokonce i za hranice. Zapojili jsme do tohoto pro bono projektu i naše kolegy z mezinárodní sítě BBN a omalovánky se tak postupně dostávají do celého světa.

Pomáháme projekt rozšířit do povědomí na sociálních sítích, zakládáme facebookovou stránku, kontaktujeme místa, kde by se mohly tyto vzdělávací dokumenty hodit. A zároveň oslovujeme i vás. Pokud jste dočetli až sem a příběh o tom, jak zvítězit nad drakem Koronem, se vám zalíbil, neváhejte si omalovánky stáhnout, pustit dětem video a sdílet a sdílet. Budeme moc rádi!

Vidíme v projektu potenciál a řadě rodičů, pedagogů, sociálních pracovníků, pečujícím v domovech dětí i penzionech pro seniory by mohl být velice nápomocný. Máme velkou radost, že se můžeme na vývoji projektu podílet a držíme mu palce, ať se dostane do světa ještě dál.

Podívejte se na video a stáhněte si omalovánky na www.drakkoron.cz.

Pošlete svým přátelům za hranice https://coronadragon.com/.

Podívejte se, jak si Kevin poradil s poražením draka Korona na https://www.tamtam.cz/res/archive/009/001154.mp4?seek=1588682935.drak