EvoLink – uvedení nové značky na trh

1ref11

Pro společnost Alvey Group, a. s., která zastřešuje mezinárodní skupinu společností působících v oblasti průmyslové automatizace, jsme realizovali rozsáhlý projekt uvedení nové značky na trh a její komunikace.

Alvey uvádí v květnu 2016 na trh novou technologii řízení logistických systémů (dopravníkových a paletovacích linek) s decentralizovaným řízením každé jednotlivé komponenty a s vysokou mírou flexibility při sestavování a rekonfiguraci systémů.

Novou technologii dodává Alvey v rámci vlastních dodávek logistických systémů svým vlastním koncovým zákazníkům, ale také tzv. integrátorům – tedy ostatním dodavatelům systémů, kteří jsou v mnoha případech jejími přímými konkurenty. Zásadní otázkou pro uvedení nového produktu na trh tak bylo její propojení se značkou Alvey.

Fáze projektu:

1. Consulting:

Formou konzultací a workshopů s klientem jsme pomohli zpracovat a ujasnit samotnou strategii uvedení nové technologie na trh. kromě standardních metod SWOT analýzy a analýzy konkurence jsme použili metodu Brand Identity Map z dílny partnerské sítě BBN pro definici a ujasnění pozice a hodnot nové značky.

2. Branding:

Sestavili jsme na základě vydefinovaného seznamu podstatných a přídavných jmen, které novou technologii charakterizují, jejich kombinací a kombinací zkratek návrhy pro pojmenování nového produktu. Short list finálních návrhů jsme nechali v rámci partnerských agentur sítě BBN prověřit ve vybraných zemích z hlediska funkčnosti brandu. To, co může v jedné zemi jako značka dobře fungovat, může v jiné zemi narazit na jazykové nebo kulturní bariéry nebo na negativní konotace.

3. Logo design

Zpracovali jsme variabilní návrhy hlavního loga technologie i log jejích základních komponent.

 

EVOLINK_logo_rgb_pro_web_125px_02
board
drive
connect
ware

 

 

4. Vytvoření animovaného 3D videa

Pro prezentaci nové technologie na veletrhu CeMAT 2016 v Hannoveru a její uvedení na trh jsme navrhli a zpracovali animované video s názornou ukázkou všech hlavních benefitů.

 

 

5. Vytvoření nových webových stránek

Navrhli jsme obsah i strukturu nového produktového webu včetně veškeré grafiky, která je použita i v dalších kreativních výstupech.

 

Clipboard01

 

6. Kreativní direct mail

Jakou součást komunikace nového brandu a pozvánku na první prezentaci nové technologie na veletrhu CeMAT jsme navrhli a vytvořili kreativní direct mail s motivy technologie a jejích hlavních přínosů a realizovali jsme distribuci zásilek na dodanou databázi potenciálních zákazníků klienta.

 

IMG_20160517_155912
IMG_20160517_155947

 

7. Grafika na stánek CeMAT

Pro veletržní expozici Alvey na veletrhu CeMAT, který je největším světovým veletrhem intralogistiky, jsme zpracovali návrh grafického řešení.

 

Veškeré výstupy v rámci projektu EvoLink byly v anglickém jazyce.