Richter+Frenzel – Propojení PP v komerčním pořadu s multikanálovou kampaní

R+F_banner_Mise_Nova_koupelna

Specialista na koupelnová centra, instalace, sanitu a topení, společnost Richter+Frenzel, je již druhým rokem na komerční televizi součástí pořadu Mise nový domov. Lidem, kteří se dostali do těžké životní situace, pomáhá budovat novou koupelnu.

Richter+Frenzel umístil do pořadu TV Nova s názvem „Mise nový domov“ výrazný product placement, který chtěl maximálně využít k propagaci svých služeb a podpořit jeho mediální potenciál. Proto jsme vytvořili strategický koncept komplexní, multikanálové kampaně pokrývající všechna dostupná média.

Základem bylo přesné definování cílových skupin, jejich očekávání a potřeb. Hlavními pilíři jsou komunikace na sociálních médiích, video kanál, bannerové PPC kampaně, remarketing, newslettery, tiskoviny, veletržní stánek a další. Výchozím bodem komunikace je stránka https://www.rfkoupelny.cz/, která koncentruje veškerý provoz a umožňuje získat různé slevy či se zařadit do soutěže pro řemeslníky.

Samostatnou částí kampaně je vytvoření vlastního televizního studia R+F TV, kde se po odvysílání každého dílu natáčí speciální pořad doplňující televizní verzi o konkrétní rady a tipy pro řešení obdobných projektů. Celá kampaň je orchestrována v marketingovém cloudu, který v sobě sdružuje veškerá data na úrovni konkrétních uživatelů a umožňuje efektivní Lead Management, okamžitou distribuci poptávek na koupelnová centra či průběžnou komunikaci s databází kontaktů, která byla rozsegmentována dle regionů, obchodního potenciálu či zájmů.

Výsledkem je komplexní multikanálová kampaň podporující brand i televizní product placement. Pořad, kde řemeslníci zrenovují rodinám v nesnázích bydlení během jednoho týdne, běží každý rok na podzim na nejsledovanější komerční televizi každou středu ve 20.20. Mise nový domov má celkem osm dílů, kdy první mohli diváci sledovat 31. října 2018. Kampaň běžela do konce roku 2018. Síť koupelnových center Richter+Frenzel zajišťuje kompletní vybavení a realizaci koupelen v čele s Robertem Hennem, který na obrazovkách s moderátorkou pořadu Terezou Pergnerovou rozebírá řešení renovací.

Kampaň odstartovala 25. září 2018 a vedla si dobře. Vygenerovala přes více než 40 poptávek na koupelnová studia, videa natočená v R+F TV byla doposud přehrána více než 7 000krát.