Kampaň pro Inoutic „Mission INpossible“

„Vítejte, agente. Cílem naší společné mise je změna dodavatele okenních profilů.“ Těmito slovy začíná kontaktní kampaň společnosti Inoutic/Deceuninck, předního výrobce PVC okenních a dveřních profilů, s názvem Mission INpossible, která adresně oslovuje majitele firem vyrábějící plastová okna. Kampaň s prvky Account Based Marketingu (ABM) zaměřená na potenciální zákazníky ve fázi před nákupním rozhodnutím, využívá personifikovaného obsahu v kombinaci tradičních marketingových metod (adresný direct mail s osobním dopisem) a moderních technologií. Tablet s videem je využit jako nosič obsahu a jako motivátor k posunu ke konverzi v ABM strategii – tedy k osobní schůzce).

Cílem kampaně je přesvědčit tyto firmy v České republice, na Slovensku a v Maďarsku, aby změnily dodavatele okenních profilů. Adresát dostane zásilku, ve které najde tablet. Po zapnutí se spustí aplikace s videem, která adresáta nejdříve identifikuje a potom mu přehraje sdělení. Uživatel je vyzván, aby si domluvil schůzku prostřednictvím formuláře nebo telefonicky.

Tablet je zablokovaný a lze na něm spustit pouze aplikaci Mission INpossible a zhlédnout microsite kampaně. Pokud ale majitel firmy na výrobu plastových oken souhlasí se schůzkou, obchodní zástupce Inoutic mu tablet pomocí kódu odemkne a zprovozní pro neomezené užívání.

Kampaň pro společnost Inoutic vymyslela a zpracovala komunikační agentura MARCO. „Do výběrového řízení jsme se přihlásili s důkladně promyšlenou a prakticky hotovou kampaní, což podle mého názoru rozhodlo o našem vítězství. Hlavní myšlenka kampaně vychází z toho, že podle zadání není pro výrobce plastových oken přechod k jinému dodavateli profilů kvůli technologickým a nákladovým bariérám úplně jednoduchý, takže se jim může zdát až nemožný. Proto jsme zvolili téma ze známých agentských filmů s Tomem Cruisem. ‚IN‘ v názvu kampaně je chybou jen zdánlivě, ve skutečnosti evokuje začátek názvu Inoutic,“ vysvětluje Pavel Marek, Managing Director MARCO.

„Od kampaně očekáváme velkou odezvu a zájem. Věříme, že cílové publikum zaujme hravá forma a příslib zprovoznění tabletu je namotivuje ke schůzce. Pro cílovou skupinu managerů s rozhodovací pravomocí ve firmě je tablet adekvátní a dostatečně reprezentativní dárek,“ popsal očekávání Ondřej Fridrich.

V České republice kampaň osloví 44 firem, na Slovensku 18 a v Maďarsku 23. „Očekáváme, že díky této kampani se nám podaří sjednat schůzky minimálně u 25 zákazníků. Kolik se jich v budoucnu skutečně stane našimi zákazníky, už bude záviset na schopnostech obchodního týmu.Termín kampaně jsme vybrali záměrně, zimní měsíce jsou pro naše potenciální zákazníky kvůli omezení stavebních činností ideální dobou pro změnu dodavatele,“ doplnil Ondřej Fridrich. Součástí kampaně je i microsite www.zmenimdodavatele.cz, na které adresáti najdou podrobně popsaný návod, jak může Inoutic pomoci při změně jejich stávajícího dodavatele PVC okenních profilů a využít tak jejího silného evropského postavení a benefitů, které svým zákazníkům nabízí.

Vyjádření zákazníka

Se společností Marco jsme realizovali direct mailingovou kampaň zaměřenou na velmi přesně identifikovanou a specifikovanou cílovou skupinu osob s rozhodující pravomocí na straně potenciálních obchodních partnerů z řad výrobců plastových oken.
Agentura Marco zakázku získala ve výběrovém řízení především originálním kreativním nápadem, který výrazně převyšoval konkurenční návrhy. Výrazným pozitivem celé přípravy kampaně bylo, že agentura plně dodržela prezentované řešení, včetně dohodnutého rozpočtu. Určitou překážkou v přípravě kampaně byla jazyková komplexita, protože se kampaň připravovala zaráz v češtině, slovenštině a maďarštině, ale i s tou se agentura ve spolupráci s námi vypořádala velmi dobře.
Kampaň se setkala s vynikajícím ohlasem u cílové skupiny, response v první spontánní vlně před „follow-up“ částí dosahovala téměř 40 %. U řady potenciálních zákazníků nám otevřela dveře a ukázala jim, že spolupráce se společností Inoutic jim může přinést mnohem víc, než nabízejí naši konkurenti na trhu.

Ondřej Fridrich
Marketing Manager