Prezident BBN Clif Collier oznámil v Brně rozšiřování sítě

Srpen 03, 2017
Českou republiku navštívil Clif Collier, prezident největší mezinárodní sítě B2B agentur BBN. Organizaci, která svými příjmy v B2B marketingu převyšuje tak zvučná jména v oboru, jako je Oliver Group, Ogilvy či McCann, chce nyní zajistit ještě větší náskok.

Clif Collier, prezident světové sítě B2B agentur BBN, zavítal tento týden do Brna. Cílem jeho cesty byla marketingová agentura MARCO BBN, která je jedinou českou společností zapojenou v nejrozsáhlejší a nejziskovější světové organizaci B2B profesionálů.„MARCO BBN je pátou agenturou, kterou jsem od začátku svého nástupu do funkce přijel osobně navštívit. Navzdory tomu, že v rámci BBN patří spíše k menším členům, je totiž jedním z těch nejzapálenějších. Chtěl jsem proto celý tým poznat osobně a mít možnost na vlastní oči vidět, jak zde vznikají strategické kampaně pro mezinárodní klienty jako Inoutic, FedEx či Hartmann,“ neskrýval svůj zájem Collier. Během dvoudenní návštěvy byla řeč především o posílení spolupráce na mezinárodních projektech a chystaném rozšiřování společenství BBN o další partnerské agentury.

Síť BBN sdružuje jednadvacet marketingových agentur napříč pěti kontinenty. Všechny členy přitom spojuje zaměření na oblast B2B marketingu. Více než tisíc marketingových profesionálů se v rámci sítě stará o tři stovky klientů včetně Lufthansa, Honda, Kraft, Pfizer či Panasonic. „Řada našich klientů v B2B segmentu působí na mnoha světových trzích, a tudíž očekává, že pro ně budeme schopni tvořit a cílit kampaně nejen v České republice a na Slovensku, ale kdekoliv na světě. Díky členství v BBN jim můžeme nabídnout tyto služby na špičkové úrovni. Můžeme napříč agenturami tvořit mezinárodní týmy, využívat jednotný systém B2B marketingové komunikace, čerpat z lokálních zkušeností z jednadvaceti různých světových trhů a získávat zakázky od firem, které by se za normálních okolností na českou agenturu vůbec neobrátily,“ shrnuje hlavní benefity zapojení do největší organizace B2B profesionálů Pavel Marek, managing director MARCO BBN.

BBN je nejen nejrozsáhlejší organizací tohoto zaměření na světě; sečteme-li hrubý příjem všech jejích členů, pak je také tou nejlépe vydělávající. S hrubým příjmem přesahujícím 58 milionů liber převyšuje Oliver Group, nejlépe vydělávající agenturu dle hodnocení B2B Agencies Benchmark Report (každoročně zveřejňované organizací B2B Marketing), o sedm milionů. A tento náskok by chtěla ještě navýšit i díky rozšiřování o nové členy. „Klienti volají po dalších destinacích, do nichž by skrze nás rádi rozšířili svoje marketingové aktivity. Právě jednáme s agenturami v Portugalsku a Itálii. Nejdůležitějším bodem strategie, jak efektivně konkurovat nadnárodním marketingovým gigantům, je ale především výběr těch správných lidí. Proto je vybírání nových členů BBN někdy náročné a zdlouhavé, ale nakonec vždy úspěšné. Schopné a kreativní lidi nikdy žádná nová technologie nenahradí,“ věří Collier. BBN, která je první B2B marketingovou organizací vůbec, letos oslaví třicáté narozeniny.