První ročník MARCO Academy slaví úspěch. Těšíme se na další!

Listopad 29, 2016

Na začátku letošního roku jsme se rozhodli, že si nechceme naše zkušenosti, dlouhé roky budované odborné znalosti i poznatky ze spolupráce v rámci celosvětové B2B marketingové sítě BBN nechávat pro sebe. Chtěli jsme se o ně podělit, ukázat na výsledcích z realizovaných projektů, že pro každou potřebu se dá najít řešení přímo na míru. Ale hlavně jsme hledali novou formu, jak se v neformální atmosféře sejít se stávajícími i budoucími klienty při vzájemně inspirující debatě. Proto jsme odstartovali náš projekt MARCO Academy.

Nejedná se o vzdělávací semináře, nejedná se o konference ani o školení. Naším záměrem bylo vyvolat diskusi nad konkrétním zvoleným tématem z oblasti marketingu – především toho „byznys tů byznys“. A troufáme si tvrdit, že se nám to povedlo. Soudě podle ohlasů účastníků těchto setkání i z toho, že řada z nich absolvovala workshopy MARCO Academy opakovaně.

V letošním roce jsme uspořádali v rámci akademie 4 workshopy. Vlastně 5, protože ten poslední se konal kromě našeho brněnského sídla i v nově otevřené pobočce v Praze. Účastnilo se jich téměř 40 zástupců dvacítky firem. Největší účast jsme zaznamenali na workshopu věnovanému contentu, tedy problematice obsahového marketingu. Účast 15 lidí nás dokonce donutila operativně přesunout se z tradiční zasedačky v naší kanceláři do provizorních pronajatých prostor. Takový zájem nás určitě těší, přesto chceme MARCO Academy udržet v neformálním a interaktivním formátu.

MARCO Academy jsme v letošním roce odstartovali úvodním workshopem na téma kreativní direct mail jako důležitá součást marketingové komunikace. V dalších workshopech jsme se věnovali online PPC kampaním v B2B, následoval již zmíněný content marketing a letošní ročník jsme zakončili dvojitým workshopem (Brno + Praha) o fenoménu jménem email marketing.

 

Podílejte se na obsahu MARCO Academy i vy!

Příprava MARCO Academy pro rok 2017 je v plném proudu. O termínech a tématech vás budeme včas informovat jak na našich stránkách, tak e-pozvánkami. Na obsahu workshopů se můžete podílet i vy. Dejte nám vědět, která témata z oblasti B2B marketingu vás zajímají, na jaké otázky byste chtěli znát odpověď, na jaké téma byste si chtěli vyměnit zkušenosti nejen s námi, ale i s dalšími „markeťáky“. Připravíme program MARCO Academy podle vašich přání a priorit.

A určitě se na MARCO Academy můžete spolu s námi těšit jak v Brně, tak v Praze!